Przewiń do:

Lokalne muzea: Wielkie skarby w małych miastach - Głosujemy!

Lubicie internetowe rankingi i głosowania? Jeśli tak zagłosujcie na Muzeum Miejskie w Żorach! Do 25 września trwa internetowy plebiscyt "Lokalne muzea - Wielkie skarby w małych miastach"  ogłoszony przez portal kulturaonline.pl. O co chodzi? Oto, żeby pokazać że nie tylko w Krakowie i Warszawie można spędzić w muzeach ciekawie czas i obejrzeć ciekawe eksponaty. Muzealnicze skarby i perełki czekają na widzów także właśnie w takich muzeach jak nasze – w mniejszych miejscowościach, w gmachach nie tak dużych jak Wawel czy Muzeum Narodowe. Oczywiście my uważamy, że spośród 50 muzeów zgłoszonych do konkursu najciekawiej jest właśnie u nas. Mamy w końcu jedyną w swoim rodzaju wystawę „Polskie poznawanie świata”, gdzie pokazujemy eksponaty z miejsc, które odkrywali polscy naukowcy i podróżnicy w XIX i XX wieku.

Możemy się też poszczycić Centrum Edukacji Regionalnej, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o dawnych ludowych zwyczajach, a nawet wziąć udział w żniwach, dożynkach, czy kiszeniu kapusty. Pamiętajmy o tym, że w tym roku projekt „Śląski rok obrzędowy” został nagrodzony przez marszałka województwa śląskiego za „Wydarzenie Muzealne roku 2015” w kategorii dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego.

Czy dacie radę przekonać wraz z nami internetową społeczność? W konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną dzięki żorzanom, wygrały Żory. Czy podobnie będzie i teraz?

Oddaj swój głos tutaj:

http://kulturaonline.pl/lokalne,muzea,wielkie,skarby,w,malych,miastach,glosujemy,tytul,artykul,26405.html

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.