Przewiń do:

Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat

TEMAT PRAC 

Inspiracją do stworzenia pracy może być wszystko, co się wokół nas dzieje, w  przyrodzie, świecie fauny i flory, wśród ludzi, w różnych miejscach, sytuacjach  i wspomnieniach: w swoich pracach pokażcie swoje uczucia i emocje. Temat pozwala na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, stwarza możliwość ekspresji emocji, wyzwala poczucie udziału w przygodzie ze sztuką i zabawie emocjami. Prace plastyczne mogą być naładowane atmosferą muzyki, której słuchamy — wykonując pracę — warto w karcie zgłoszenia podać nazwę utworu muzycznego, który stał się inspiracją. Głównym przedmiotem naszych działań jest nieograniczona wyobraźnia i kreacja, która przekłada się na język plastyczny. 


TECHNIKA i FORMAT PRAC 
Technika prac jest dowolna. Prace z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki  wykonywane w dowolnych technikach malarskich i rysunkowych: pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, collage, techniki własne. Format prac płaskich nie może przekraczać  50 cm x 70 cm. 


TERMIN
Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście  24 maja 2019 (piątek), do godz. 15.30, na adres: Muzeum Miejskie w Żorach, ul. Muzealna 1/2, 44-240 Żory, z dopiskiem: konkurs plastyczny „Emocje”


WARUNKI UCZESTNICTWA 
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:
• 6-10 lat
• 11-15 lat
• 16-19 lat

Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (nie przyklejać do pracy). Każda praca powinna zawierać na odwrocie imię, nazwisko, wiek autora, szkoła. Autorem pracy może być tylko jedna osoba. Organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania wystawy pokonkursowej w terminie 13-30 czerwca 2019.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU i NAGRODY
W skład jury wejdą artyści plastycy. Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. O rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu nagród organizator powiadomi laureatów w trakcie wernisażu 13 czerwca (czwartek) 2019 )godz. 17.00), w siedzibie Muzeum. Protokół  posiedzenia jury zostanie zamieszczony na oraz portalu społecznościowym (FB).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.