Przewiń do:

Zapraszamy do udziału w konkursie „Nie/tolerancja”, dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat

TEMAT PRAC

Inspiracją do stworzenia pracy ma być szeroko rozumiany temat tolerancji bądź nietolerancji. Temat ten jest bliski każdemu z nas. Czy to źle, że ludzie różnią się od siebie i że są inni? Temat pozwala na rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, stwarza możliwość ekspresji emocji, wyzwala poczucie udziału w przygodzie ze sztuką i zabawie emocjami. Warto pamiętać, że plastyka nie sprowadza się jedynie do kartki papieru i kredek, ale daje tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego, co znajdziemy wokół. Głównym przedmiotem naszych działań niech będzie nieograniczona wyobraźnia i kreacja, która przekłada się na język plastyczny.

TECHNIKA i FORMAT PRAC
Technika prac jest dowolna. Prace malarskie, rysunki, grafiki wykonywane w dowolnych technikach: pastel, tusz, akwarela, tempera, gwasz, olej, collage, techniki własne. Format prac płaskich nie może przekraczać rozmiaru 50 cm x 70 cm.

TERMINY
Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 30 czerwca 2020 r. (wtorek), do godz. 15.30: Muzeum Miejskie w Żorach, ul. Muzealna 1/2, 44-240 Żory, z dopiskiem: Konkurs plastyczny „Nie/tolerancja”
Szczegółowych informacji udziela: Anna Flaga, tel. 32 4343714 w. 214; promocja@muzeum.zory.pl

WARUNKI UCZESTNICTWA
Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych:
od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat, od 16 do 19 lat.
Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych (nie przyklejać do pracy). Każda praca powinna zawierać na odwrocie imię, nazwisko, wiek autora, szkołę.
Autorem pracy może być tylko jedna osoba.

KRYTERIA OCENY
1. Oryginalność i sposób interpretacji tematu.
2. Dobór środków wyrazu plastycznego.
3. Walory estetyczne.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU i NAGRODY
1. W skład jury wejdą artyści plastycy.
2. Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej.
3. O rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu nagród organizator powiadomi laureatów. 
4. Protokół z posiedzenia jury zostanie zamieszczony na stronie Muzeum.
5. O terminie wystawy pokonkursowej i formie w jakiej zaprezentowane zostaną prace uczestników konkursu poinformujemy na stronie Muzeum i muzealnym profilu FB.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.