Przewiń do:
Cena: 20.00 zł
Katalog wystawy "Maska afrykańska - między sacrum a profanum".
Wydawnictwo w zamyśle autorów ma nie tylko "odwzorowywać" wystawę, uzupełniając o detale i wiedzę o prezentowanych obiektach.
Katalog wystawy "Maska afrykańska - między sacrum a profanum".
Wydawnictwo w zamyśle autorów ma nie tylko "odwzorowywać" wystawę, uzupełniając o detale i wiedzę o prezentowanych obiektach, ale przede wszystkim dopowiedzieć kontekst kulturowych zmian, wskazać na rozterki naukowe badaczy oraz wieloaspektowość funkcjonowania maski w świecie współczesnym. Nader ważnym elementem zarówno wystawy, jak i wydawnictwa jest próba połączenia dwóch spojrzeń badawczych - etnologa i historyka sztuki - które w rozumieniu autorów uzupełniają się i pozwalają na lepsze zagłębienie problemu przez odbiorcę.
"Maska afrykańska - między sacrum a profanum" Lucjan Buchalik, Katarzyna Podyma, Aleksandra Niesyto, Elżbieta Giszter, Muzeum Miejskie Żory oraz Muzeum Historii Katowic, Żory - Katowice 2012.
 

Maska afrykańska – między sacrum a profanum
pod red. Lucjana Buchalika, Katarzyny Podymy

Charakter wydawnictwa: katalog wystawy połączony z rozbudowanym komentarzem merytorycznym
Wydawca: Muzeum Miejskie w Żorach, Muzeum Historii Katowic
Miejsce i rok wydania: Żory – Katowice 2012
Liczba stron: 131
Język publikacji: polski, angielski
Oprawa twarda,  format 30 cm x 24,5 cm 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.