Przewiń do:

Muzealny informator MUZEOinfo na styczeń 2024

Wystawa czasowa: Graczki. Zabawki ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach 

Wystawa Graczki. Zabawki ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Żorach jest zaproszeniem do przyjrzenia się obrazom – wspomnieniom podwórkowego dzieciństwa, pełnego beztroski i wspólnej zabawy. Wystawa prezentuje głównie zabawki afrykańskie, genialne w swojej prostocie i zachwycające kunsztem twórczego upcyklingu. Zabawy afrykańskich dzieci, w których nie ma miejsca na samotność, to zachęta do gry w odszukiwanie punktów wspólnych podwórkowych światów sprzed epoki Internetu i telefonów komórkowych.


Wystawa stała – Nasza tożsamość

Zapraszamy na wystawę Nasza tożsamość – stałą ekspozycję Działu Historii i Kultury Regionu Muzeum Miejskiego w Żorach. 
Wystawa stanowi refleksyjną podróż w czasie i przestrzeni. W czasie wędrówki przez kolejne sale ekspozycyjne odkrywamy nie tylko nowe obrazy, podlegamy naukowemu wtajemniczeniu, ale przede wszystkim zbieramy okruchy mozaiki tożsamościowej. Poprzez kolejne odsłony ekspozycji poznajemy odpowiedzi na pytania: Skąd się wywodzimy? Jakie są nasze korzenie? Kim jesteśmy?


Wystawa stała – Polskie poznawanie świata

Zapraszamy na Polskie poznawanie świata – stałą ekspozycję pozaeuropejską Muzeum Miejskiego w Żorach. 

W jaki sposób Polacy poznawali świat? Jakich odkryć dokonali? Jakie były szlaki ich wędrówek? Oto pytania, na które znaleźć można odpowiedzi. 

Wystawa w sposób ciekawy prowadzi zwiedzającego przez kontynenty, dyscypliny nauki, eksponaty i szereg różnych tajemnic. To nie są odsłony kolejnych postaci, a labirynt informacji, obrazów i map zaaranżowany w specjalnej scenografii. Na wyprawę po wiedzę wyrusza się statkiem i pociągiem – takimi środkami, jakie wykorzystywali pionierzy polskiego poznawania świata.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.