Przewiń do:

Za najlepszą publikację popularnonaukową w 2020 roku, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne uznało książkę „Vodun Fon. Kolekcja Birgit Shlotauer i Gustawa Wilhelma” – prezentującą kolekcję znanych niemieckich kolekcjonerów, przekazaną Muzeum w  Żorach w 2015 roku. Tę samą publikację wyróżniono w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego na wydarzenie muzealne 2020 roku.

Książka ukazała się nakładem Muzeum w Żorach, w serii: kolekcje monograficzne, pod redakcją dr. Lucjana Buchalika. Autorem zamieszczonych w niej fotografii jest Piotr Flaga. Mistrzowską oprawę graficzną i skład zawdzięczamy Annie Fladze. Wśród autorów – prof. Jacek Pawlik z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, i Katarzyna Podyma – główny inwentaryzator zbiorów Muzeum w Żorach. Zachęcamy Państwa do lektury. Książkę, wydawniczy rarytas, nabyć można w naszym muzealnym sklepiku. Cena: 55 zł.

www.muzeum.zory.pl/vodunfon

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.