Przewiń do:

Muzeum Miejskie w Żorach, Galeria StrefArt, Muzeum Ognia, Pałac w Baranowicach

Do Muzeum w Żorach zapraszamy od 18.00. Zaczynamy przedstawieniem Teatru Lalek Marka Żyły Walizki z różnych stron świata. To autorski spektakl dla dzieci i dorosłych, powstały z pasji i miłości do lalek i rozśmieszania. Ideą Teatru Marka Żyły jest teatr wędrowny, jarmarczny, który gra wszędzie tam, gdzie tylko można ustawić niewielką scenę, pełną lalek. Zapraszamy do Ich Świata.

O 19.30 odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki Muzeona – naszej muzealnej nagrody wręczanej przyjaciołom Muzeum Miejskiego w Żorach.

Około 20.00 rozpocznie się koncert muzyki etno. Wystąpią: Noums Dembele i Anika Kamińska wykonujący muzykę zachodnioafrykańską na tradycyjnych instrumentach: kora, calabash, djembe i dunudn. Doświadczymy energetycznych rytmów z Burkiny Faso, Gwinei i Mali. Noums Dembele to multiinstrumentalista i wirtuoz pochodzący z muzykalnej rodziny, od najmłodszych lat grający na balafonie w towarzystwie swojego ojca, griota – śpiewaka i muzyka. Anika Kamińska to djembistka, założycielka zespołu Moribaya i szkoły gry na bębnach w Warszawie, specjalizująca się w rytmach i tańcach zachodnioafrykańskich.

O 21.30 rozpocznie się spotkanie Alicją Gmyr, kolekcjonerką Barbie – wyjątkowych kolekcjonerskich egzemplarzy słynnej zabawki przeważnie blond. Alicja opowie o historii lalki i o tym, czym jest „doll repaint”. Będą ciekawostki i śmiesznostki, będzie można nacieszyć oko – to pewne.

Poza tym zapraszamy na wystawy koreańskich naczyń i lalek wykonanych z papieru hanji oraz koreańskiego drzeworytu – wszystko to przygotowane zostało zgodnie z tradycyjnymi technikami rzemieślniczymi.

Zwiedzamy też wystawy Muzeum: „Nasza tożsamość”, „Polskie poznawanie świata” i „Świadomość. Anna Flaga. Malarstwo” – na której będzie można zrobić sobie specjalne pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy też do Muzeum Ognia na pokaz strażacki i na oprowadzanie kuratorskie po Pałacu w Baranowicach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.