Przewiń do:

INFORMACJA O PROJEKCIE

Projekt edukacyjno-wystawienniczy

WYSTAWA SZTUKI | SPOTKANIA | LEKCJE | WARSZTATY | KONKURS PLASTYCZNY

6.06-18.08.2019
Muzeum Miejskim w Żorach
Pomysłodawca: Anna Flaga
Realizacja: Anna Flaga, Tatiana Hojczyk, Marietta Bujak-Kalinowska, Joanna Cyganek

Konfrontacje to projekt łączący różne sposoby prezentacji sztuki współczesnej, ale również odmienne punkty jej widzenia i odbioru. To projekt, który daje pretekst do zastanowienia i rozmowy. Jednak głównym jego zadaniem jest promowanie artystów i propagowanie nauki o sztuce. 
Projekt adresowany jest do wszystkich zainteresowanych sztuką, ale również tych, którzy nie wierzą w jej sens i nie rozumieją przekazu, zarówno do dojrzałego odbiorcy, jak i do dzieci i młodzieży. 
Projekt narodził się z chęci mówienia o sztuce, potrzeby jej prezentacji, ale przede wszystkim z konieczności zmierzenia się z problemami współczesnego człowieka. Dzięki niemu zaistnieje emocjonalna przestrzeń spotkania, a galeria muzealna stanie się miejscem przyjaznym artyście. 
„Konfrontacje” są projektem cyklicznym realizowanym w systemie rocznym. 
Tegoroczny projekt rozpoczyna wystawa sztuki „On<+=>Ona”, która nadaje ton i inicjuje rozważania na temat jej kondycji, ale również umożliwia podjęcie dialogu zmierzającego do głębszych analiz. Tytuł wystawy sugeruje przekaz – relacje męsko-damskie, uwikłane w sieć powiązań i zależności – pośrednio język komunikacji zawierający się w matematycznych znakach. 
Każdy z artystów zaproszonych do „Konfrontacji” podejmie wyzwanie zmierzenia się z paradoksem płci wymykającym się racjonalności. 
W czasie projektu spotykać się będziemy w „Prowincjonalnym Ogrodzie Sztuk”, aby porozmawiać z artystami, ale też ze sobą, o świecie zawartym w malarskiej materii. 
Edukacyjna wartość projektu dopełnią warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz konkurs plastyczny „Emocje”. 
Czyż konfrontacje nie polegają bowiem na ujawnieniu emocji, które nami rządzą?

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.