Przewiń do:

Czas realizacji: 2021–2023

 

Projekt edukacyjny Opowieści Masek – prawdziwe twarze Afryki ma na celu przybliżenie bogactwa kulturowego Afryki głównie poprzez opowieści, które grają ogromną rolę w przekazywaniu tradycji i wartości, i stanowią klucz do zrozumienia specyfiki afrykańskich masek.

 

Przedmioty, które różnymi drogami trafiają do Muzeum przynoszą ze sobą bagaż historii. Często przybywają z odległych zakątków świata i wyglądają dość osobliwie. Tak jest w przypadku afrykańskich masek. Kiedy patrzymy na nie, nasze oko napotyka trudne do odczytania formy. By wyjść poza ich niepokojącą powierzchowność, niezbędne jest przysłuchanie się opowieściom, jakie owe maski niosą ze sobą. Pomocne będzie także poznanie świata, w którym funkcjonowały i intencji, które powołały je do życia. Uzyskana wiedza dostarczy narzędzi do pełniejszego odczytania i zrozumienia afrykańskiej maski.

 

Autorka projektu edukacyjnego: Marietta Kalinowska-Bujak

 

Ze względu na sytuację pandemiczną projekt edukacyjny realizujemy w przestrzeni internetowej

(facebook.com/muzeum.miejskie.zorywww.muzeum.zory.pl)


Liczymy jednak na polepszenie się sytuacji i realizację wystawy prezentującej nową kolekcję masek w przestrzeni rzeczywistej. Wystawie towarzyszyć będzie program edukacyjny składający się ze spotkań, lekcji i warsztatów.

 

Projekt edukacyjny dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.


Materiały edukacyjne przeznaczone do pracy z uczniami (+12)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.