Przewiń do:

Zapraszamy na promocję katalogu Świat Ajnów. Od Bronisława Piłsudskiego po Shigeru Kayano 17 listopada (sobota), godz. 18.00, Muzeum Miejskie w Żorach, ul. Muzealna 1/2.

W książce znajdują się artykuły najbardziej znanych autorytetów jeśli chodzi o życie i dorobek naukowy Bronisława Piłsudskiego, a także losy i kulturę Ajnów. Wydawnictwo dopełnia wystawę czasową o tym samym tytule.

W tym dniu odbędzie się także ostatnie oprowadzenie kuratorskie na wystawie czasowej „Świat Ajnów…” o godz. 17.00.

 

O wydawnictwie

Katalog przedstawia postać mało znanego w Polsce – światowej sławy naukowca, starszego brata Marszałka Józefa Piłsudskiego – Bronisława Piłsudskiego, jego dorobek naukowy oraz kulturę Ajnów. Składa się z dwóch części: teoretycznej – prezentującej artykuły naukowców, oraz ilustracyjnej – prezentującej największą w Polsce kolekcję ajnuską Muzeum Miejskiego w Żorach. Chcąc oddać należny hołd pamięci wybitnego naukowca, publikację otwiera pieśń na cześć jego żony Chuusammy autorstwa japońskiej poetki Noriko Nagaya. Życie Bronisława Piłsudskiego onieśmiela ogromem dorobku naukowego, który jest pokłosiem czasu spędzonego wśród autochtonicznych ludów Sachalinu i Hokkaido. Niniejsza publikacja próbuje przybliżyć czytelnikowi tę wyjątkową postać i jego twórczość.

Koszt książki: 49 PLN.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.