Przewiń do:

Muzeum Miejskie w Żorach zostało nagrodzone najważniejszą z muzealnych nagród – „Sybillą”!!!

W ten sposób znalazło się w szacownym gronie laureatów wybranych spośród 200 zgłoszonych instytucji i projektów. Otrzymanie tego muzealnego „Oskara” to nobilitacja instytucji i docenienie wkładu pracy wszystkich pracowników. Nagrodzony został program wystawienniczo-naukowy „Polskie poznawanie świata”, zaś w werdykcie Jury znalazły się słowa o docenieniu pracy prowincjonalnych muzeów i ich dynamicznym rozwoju. Ponieważ, Muzeum żorskie było jedynym prowincjonalnym, a do tego jeszcze z wieloletnią wizją, o której również wspomniano, czujemy się wszyscy bardzo dowartościowani.

Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk premiera Piotr Glińskiego odebrali dyrektor Lucjan Buchalik, Katarzyna Podyma i Anna Flaga.

Więcej informacji o nagrodzonych poczynaniach muzealnych znaleźć można na stronie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów http://konkurssybilla.nimoz.pl/LAUREACI2016

Przypomnieć należy, że Muzeum zostało dwukrotnie nominowane. W 2004 roku otrzymało wyróżnienie w kategorii projekt edukacyjny, a w 2015 w kategorii inwestycje.

Statuetkę oraz dyplom zobaczyć będzie można podczas Nocy Muzeów już 20 maja 2017 r.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.