Przewiń do:

Muzeum Miejskie w Żorach wydaje rocznie kilka publikacji książkowych o charakterze naukowym, jak i popularnonaukowym, dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Działalność wydawniczą Muzeum Miejskie w Żorach prowadzi od początków swego istnienia. W ostatnich latach nakładem Muzeum ukazuje się rocznie kilka publikacji książkowych dotyczących etnografii oraz historii regionu, o charakterze zarówno naukowym, jak i popularnonaukowym, dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci. Są to przede wszystkim odznaczające się niezwykle wysmakowaną, niepowtarzalną szatą graficzną wydawnictwa naukowe, popularno-naukowe, roczniki dla dorosłych i dzieci jako „Kalendarze Żorskie”, katalog wystawy „Polskie poznawanie świata”, publikacje o Żorach „Leksykon Żorski, cykl opowiadań „Żorskie opowieści” oraz wydawnictwa dla dzieci „Bajtel” cieszące się wielką popularnością.

Dodatkowo wydajemy różnorodne druki ulotne – promocyjne, a także edukacyjne (m.in. foldery, informatory, ulotki, plakaty, pocztówki, gry „puzzle”) towarzyszące wystawom i innym wydarzeniom, w których uczestniczy Muzeum.

Lokalizacja:

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.