Przewiń do:

Zapraszamy na wystawę "Bóg wody. Świat dogoński oczami Nazarejczyka” do Muzeum Miasta Jaworzna.

Wystawa została oficjalnie otwarta 23 września. W tym dniu odbyły się dwa wernisaże – jeden dla dzieci o godz. 11.00, drugi dla starszej publiczności w godzinach wieczornych.

Jak wygląda wystawa możecie Państwo zobaczyć na dokumentacji fotograficznej. Przypominamy, że ze zbiorów Działu Kultur Pozaeuropejskich naszego muzeum eksponowanych jest ponad 130 obiektów. A wszystko to w scenerii wioski dogońskiej…

Wystawę zwiedzać będzie można od 23 września do 20 grudnia 2016 r.

W ramach wernisażu dla dzieci przeprowadzone zostały zajęcia konwersatoryjno-warsztatowe „Maska afrykańska, czyli tajemniczy świat rytuału”.  Maska stała się punktem wyjścia do zabawy kulturowej. W oparciu o zestawienie świata maski europejskiej ze światem maski afrykańskiej pokazane zostały podobieństwa i różnice kulturowe. Zajęcia w sposób logiczny przybliżyły znaczenie słowa, pokazały jego europejski wymiar, wreszcie odwołały się do funkcjonowania motywu maski w kulturach pozaeuropejskich.

Na taką zabawę zapraszamy do Muzeum w Żorach wkrótce! Już 22 października w ramach spotkań „Rodzinka w muzeum” twórczo zaszalejemy w naukowym świecie rytuału.

[KP]

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.