Przewiń do:

Zapraszamy na wystawę prac uczniów Liceum Plastycznego w Żorach w Muzeum Miejskim w Żorach. Licealiści zaprezentują swoje realizacje a w tym: malarstwo, rysunek, rzeźbę, ceramikę, fotografię i projekty graficzne.

wernisaż: 20 kwietnia o godzinie 17.00
Na wernisażu będzie można porozmawiać z samymi uczniami jak również ich opiekunami artystycznymi. 

Wystawa czynna od 20 kwietnia do 10 maja 2017 roku.
Kurator wystawy: Anna Flaga

------------------------------
Liceum plastyczne jest czteroletnią szkołą artystyczną przygotowującą do zewnętrznego egzaminu maturalnego i kończącą się egzaminem zawodowym w zawodzie „plastyk”, który uprawnia ucznia do wykonywania zawodu ze swojej specjalizacji. Umożliwia kontynuowanie edukacji na wszystkich kierunkach artystycznych związanych ze sztukami pięknymi oraz na kierunkach architektonicznych. Przedmioty artystyczne to: Historia sztuki, Ceramika artystyczna, Rzeźba, Podstawy projektowania, Rysunek i malarstwo oraz Podstawy fotografii i filmu. 
Liceum posiada pracownię fotografii artystycznej, rzeźby oraz malarstwa. Zajęcia plastyczne prowadzone są w małych grupach, gdzie uczniowie mają zapewnione wszelkiego rodzaju materiały, dostęp do laptopów z profesjonalnym oprogramowaniem do projektowania oraz tablety graficzne. Szkoła bierze udział w plenerach, wystawach, warsztatach artystycznych oraz zrealizowała w ramach międzynarodowego programu współpracy szkół ERASMUS + projekt „Żywe obrazy” i wystawę fotograficzną „Faces of Europe”.

Planowany oddział klasy I w roku szkolnym 2017/2018 
•    Fotografia artystyczna 
•    Projektowanie graficzne z elementami reklamy wizualnej (grupa 2)

Nauczyciele przedmiotów artystycznych:
Pracownia Ceramiki: Małgorzata Szram - Lipka
Pracownia Rzeźby: Celina Cyganik
Pracownia Rysunku i Malarstwa: Małgorzata Pedowicz
Pracownia Fotografii: Jerzy Rupik

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.