Przewiń do:

Apel do mieszkańców Żor, pracowników i ich rodzin dawnej kopalni „ZMP” później „Żory”

Muzeum Miejskie w Żorach, Towarzystwo Miłośników Miasta Żory oraz przedstawiciele społeczności górniczej skupionej wokół dawnej kopalni – jej byli pracownicy i ich rodziny proszą osoby, które posiadają różnego rodzaju pamiątki i fotografie, a także różne przedmioty, które łączą się z historią kopalni od chwili podjęcia decyzji o jej budowie w 1973 roku do momentu jej likwidacji w 1997, o udostępnienie ich na potrzeby wystawy pt. Żorska Barbórka 2019 – ocalić od zapomnienia.

Wystawa przygotowywana jest w związku z mijającą w tym roku 40. rocznicą rozruchu „ZMP”. Już teraz serdecznie zapraszamy na jej otwarcie w Muzeum Miejskim, 3 grudnia, o godzinie 17.00. Uroczystość uświetni koncert orkiestry górniczej. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent Miasta Żory, pan Waldemar Socha.

Organizatorzy wystawy będą wdzięczni za pomoc w jej przygotowaniu. Osoby, które chciałyby przekazać coś na potrzeby wystawy, proszone są o kontakt z kierującym działem historii i kultury regionu Muzeum, Jackiem Struczykiem, tel.: 32 43 43 714 wew. 212, mail: jacekstruczyk@muzeum.zory.pl.

Zapraszamy do współpracy. Organizatorzy

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.