Przewiń do:

Zapraszamy na wernisaż artysty z Beninu. 8 czerwca (piątek), godz. 18.00. Galeria StrefArt (ul. Muzealna 1/1). Prowadzenie: Marek Jan Karaś, Fundacja Sztuka.

Podstawowym tworzywem, które Modest Affama wykorzystuje w swoich pracach jest ziemia z okolic królewskiego miasta d`Abomey – historycznej stolicy starożytnego ludu Fon, świadka wielkich historycznych wydarzeń. Skąd się bierze to przywiązanie do ziemi? Czy jest to wyraz jakiejś szczególnej emocjonalnej więzi? To odpowiedź na głęboką potrzebę podarowania cząstki siebie swoim dziełom. Artysta używa w tym celu ziemi, na której się urodził, która zaofiarowała mu gościnę i gdzie spocznie ostatecznie, ziemi, która jest dla niego wszystkim, początkiem i końcem.

 

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.