Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wirtualnej ekspozycji muzealnej “Nasza Tożsamość”, dostępnej na uruchomionej niedawno stronie:

www.naszatozsamosc.pl

Jej projekt oparty został o koncepcję wystawy stałej Muzeum Miejskiego w Żorach, pod tym samym tytułem. Z uwagi na znaczne ograniczenia w zakresie prezentacji muzealiów, stworzyliśmy jej cyfrowe odbicie. Zadanie wykonaliśmy w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura cyfrowa 2016”, w partnerstwie i współpracy z żorską „Fundacją Sztuka”.

Naszym bezpośrednim celem było stworzenie popularnonaukowej bazy eksponatów z rozbudowaną treścią narracyjną, która nieodpłatnie udostępniana będzie do celów naukowych i edukacyjnych oraz na użytek własny tak, by z tematu opracowania skorzystać mogli bezpośredni odbiorcy realnej wystawy, ale przede wszystkim osoby, które nie mogą zobaczyć jej fizycznej reprezentacji.

Wszystkie zdigitalizowane eksponaty  zostały poddane renowacji i konserwacji. Zdigitalizowany zasób obiektów nigdy wcześniej nie został udostępniony poprzez Internet.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów, które opisywały proces realizacji projektu w październiku, listopadzie I grudniu 2016 roku.

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Historia kolekcji