Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wirtualnej ekspozycji muzealnej “Nasza Tożsamość”, dostępnej na uruchomionej niedawno stronie:

www.naszatozsamosc.pl

Jej projekt oparty został o koncepcję wystawy stałej Muzeum Miejskiego w Żorach, pod tym samym tytułem. Z uwagi na znaczne ograniczenia w zakresie prezentacji muzealiów, stworzyliśmy jej cyfrowe odbicie. Zadanie wykonaliśmy w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura cyfrowa 2016”, w partnerstwie i współpracy z żorską „Fundacją Sztuka”.

Naszym bezpośrednim celem było stworzenie popularnonaukowej bazy eksponatów z rozbudowaną treścią narracyjną, która nieodpłatnie udostępniana będzie do celów naukowych i edukacyjnych oraz na użytek własny tak, by z tematu opracowania skorzystać mogli bezpośredni odbiorcy realnej wystawy, ale przede wszystkim osoby, które nie mogą zobaczyć jej fizycznej reprezentacji.

Wszystkie zdigitalizowane eksponaty  zostały poddane renowacji i konserwacji. Zdigitalizowany zasób obiektów nigdy wcześniej nie został udostępniony poprzez Internet.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów, które opisywały proces realizacji projektu w październiku, listopadzie I grudniu 2016 roku.

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Historia kolekcji

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Koncepcja wystawy

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Prace w toku

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Śląska komora

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Prace w toku

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Powrót do PRL-u

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Prace w toku

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Gabinet burmistrza

Nasza Tożsamość. Realne eksponaty w wirtualnym świecie. Szuflandia

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.