Przewiń do:

W tym roku temat Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi „Moja droga”!

Drogi, ale i bezdroża, główne trakty i boczne uliczki, to o nich mówić będziemy w Muzeum podczas tegorocznej edycji EDD. Zapraszamy Państwa 12–13 i 19 września na spotkania, których bohaterami będą wielcy polskiego poznawania świata.
Zaczynamy w sobotę 12 września o 17.00 spotkaniem wokół powieści „Akan” o Bronisławie Piłsudskim, Pawła Goźlińskiego. W niedzielę 13 września (godz. 16.00) opowiemy o Pawle Edmundzie Strzeleckim, Henryku Arctowskim i Wacławie Sieroszewskim. Przypomnimy też sylwetkę i literackie dzieło Arkadego Fidlera. Sobotę 19 września (godz. 17.00) poświęcimy Marii Czaplickiej, jej dokonaniom naukowym i losom na emigracji na tle procesu odzyskiwania przez Polskę niepodległości i ruchu emancypacji kobiet w Europie początku XX wieku. Wstęp wolny, zapraszamy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.