Przewiń do:

Muzealny informator dla starszych EKSPERIENCJA na styczeń 2019.

PROGRAM

17 stycznia (czwartek), godz. 18:00
W hołdzie wielkim mistrzom

Prowincjonalny Ogród Sztuk


Spotkanie z autorem wystawy, który przybliży nam swoją artystyczną drogę i twórczość. Alojzy Błędowski odpowie na pytanie,
co skłoniło go do podjęcia próby kopiowania dzieł wielkich mistrzów i co decyduje o wyborze tych, a nie innych dzieł. Zastanowimy się, jaką wartość niesie z sobą kopiowanie, wiedząc, że od wieków było ono jednym z elementów kształcenia artystycznego, a samo imitowanie prac wielkich mistrzów było także pewnym sposobem na wyrażenie szacunku i złożenie hołdu ich twórczości. Czy kopiowanie może być trudniejsze niż sam proces tworzenia?

Gość specjalny: autor wystawy – Alojzy Błędowski.

Prowadzenie: Anna Flaga, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 1 zł


24 stycznia (czwartek), godz. 18:00
Marsz Śmierci – miejsca pamięci

Śladami Żorskich Zabytków


Mija kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z ewakuacją więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. Kilkadziesiąt tysięcy skrajnie wyczerpanych więźniów, od 19 do 22 stycznia 1945 roku, maszerowało z Pszczyny przez Żory do Wodzisławia. Zima była niezwykle mroźna. Niewielu cudem udało się uciec. Wielu nie przeżyło. Ważne, by o nich wszystkich pamiętać.

Prowadzenie: Tomasz Górecki, Muzeum Miejskie w Żorach.

Wstęp: 1 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.