Przewiń do:

Zapraszamy żorskie placówki do udziału w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w dniach 25.10.2017 r. o godz. 9:00 przedszkola i 7.11.2017 r. o godz. 9:00 szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana została także w pieśniach. Aby utrwalać pamięć o tych utworach, a także przybliżyć współczesne patriotyczne i żołnierskie piosenki zapraszamy do udziału w festiwalu.

Organizatorzy:

MOK w Żorach
Centrum Edukacji Regionalnej w Muzeum Miejskie w Żorach
Urząd Miasta Żory
Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach
Doradcy metodyczni

 

Cele 
Festiwal będzie okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym, wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez śpiew.  Będzie również okazją do przywrócenia naszej zbiorowej pamięci, niektórych zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz pielęgnowania kulturowego dziedzictwa kraju i regionu. 

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.