Przewiń do:

Zapraszamy żorskie placówki do udziału w Konkursie Poezji i Prozy o tematyce Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbędzie się 24.10.2017 r. o godz. 9:00 w Miejskim Ośrodku Kultury

Patriotyzm to postawa, w której wzrastają pokolenia Polaków. Miłość do Ojczyzny zapisana
została w wierszach, listach, nowelach i pieśniach. Aby utrwalać pamięć o tych utworach, a także poznać współczesne patriotyczne utwory literackie, zapraszamy do udziału w konkursie poezji  i prozy patriotycznej. 

Organizatorzy:

Muzeum Miejskie w Żorach i Centrum Edukacji Regionalnej
Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach
Doradcy metodyczni
Urząd Miasta Żory
Miejski Ośrodek Kultury 

Cele konkursu

Konkurs jest okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania polskiej tradycji narodowej, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym, wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez recytację. Konkurs będzie również okazją do przywrócenia naszej zbiorowej pamięci niektórych zapomnianych polskich utworów patriotycznych i żołnierskich.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.