Przewiń do:

Informujemy wszystkich Podróżnych, którzy mają chęć wsiąść do muzealnego pociągu Nasza tożsamość, że skład zatrzyma się na PRZYSTANKU ŻORY.

UWAGA, UWAGA!

ВНИМАНИЕ, ВНИМАНИЕ! ACHTUNG, ACHTUNG! ATTENTION, ATTENTION!

Z ostatniej chwili… 

Zarządcy kolei (czyli Organizatorowi Przystanku Żory) umknęła nasza „akcja pendolino”.

 

Zapraszamy do wyruszenia w pierwszą podróż z PRZYSTANKU ŻORY (Park Cegielnia).

MUZEALNY POCIĄG DLA DOROSŁYCH wolno wyruszy 11 sierpnia o godzinie 20:30.

Uprzejmie zawiadamia się podróżnych, którzy wyruszą w drogę, że na dworcu wziąć będzie można udział w happeningu strajkowym. Władze kolei proszą o wypełnienie żółtych karteczek i naklejenie ich w drodze protestu na trzy nagie manekiny. Protest przebiegać będzie pod hasłem: „Kim jestem?” (Żorzaninem, Ślązakiem, Polakiem, a może Obywatelem świata).

 

W podróży przewiduje się atrakcje:

20:30 – obsługa pociągu – Lucjan Buchalik, Jacek Struczyk, Tomasz Górecki – zaprasza na seans spirytystyczny pod tytułem „Historia jednego obiektu, czyli najciekawszy eksponat podróżniczy”. Obsługa zaprezentuje wyjątkowy obiekt muzealny, na co dzień nie pokazywany publiczności. Przedmiot jest tajemniczy i intrygujący, i oczywiście związany z historią Żor. Forma opowieści będzie lekka i swobodna, a obsługa, jak to zwykle, będzie przekomarzać się i dowcipkować.

20:50 – kierownik pociągu – Jacek Struczyk – zatrzyma pociąg na stacji „Pocztówki z podróży”. Opowie interesująco i na temat o żorskich pocztówkach. Jakie, kiedy i gdzie Żorzanie słali, jakie otrzymywali i co sami pisali…

21:40 (a może wcześniej) – konduktor – Tomasz Górecki – zapyta o bilety podczas „Gry o fotel burmistrza”. Planowane są rozgrywki polityczne (i nie tylko) w drodze na szczyt. Do udziału w grze konduktor zaprosi wszystkich, którzy znają choć trochę historię Żor i są uczestnikami współczesnego życia politycznego. Służby Ochrony Kolei donoszą, że nie będzie lekko, ale za to wesoło.

Wymagania stawiane pasażerom przez obsługę pociągu: POCZUCIE HUMORU i TOŻSAMOŚCI.

 

Zapraszamy do wyruszenia w drugą podróż z PRZYSTANKU ŻORY (Park Cegielnia).

MUZEALNY POCIĄG DLA DZIECI żwawo wyruszy 12 sierpnia o godzinie 13:00.

Obsługa pociągu – Anna Flaga, Tatiana Hojczyk – zaprasza na przejażdżkę bez trzymanki i rodziców. Pociąg wyruszy w ekstremalną „Misję Żory”. W podróży przewiduje się liczne awarie, napady, zderzenia i pomyłki. Podczas jazdy grać będzie trzeba o wszystko, a uzbrojenie stanowić będą jedynie umiejętności, wiedza i spostrzegawczość.

Uwaga! Jazda bez zgody rodziców brana jest pod uwagę. Na gapę można jechać pod warunkiem chęci. Ważne dla rodziców – gry i zabawy oparte są o zbiory muzealne i nie wymagają cenzury.

Władze kolei dziękują Żorskiemu Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowemu za zgodę na wykorzystanie koncepcji gry.

Wymagania stawiane pasażerom przez obsługę pociągu: SPRAWNOŚĆ UMYSŁOWA I REFLEKS.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.