Przewiń do:

We wtorek 15 sierpnia 2015 roku w całym kraju obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego, które ustanowione zostało w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

W naszym regionie obchody zorganizowała Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku, która swym zasięgiem działania obejmuje takie miasta i jak Rybnik, Żory, Wodzisław, Jastrzębie Zdrój i Racibórz oraz okoliczne gminy. Szczegółowy plan obchodów zobaczyć można na załączonym plakacie, nam miło jest natomiast poinformować, że komentarz historyczny do inscenizacji potyczki z września 1939, która będzie jedną z atrakcji tego dnia poprowadzi pracownik Muzeum Miejskiego w Żorach, Tomasz Górecki. W inscenizacji wystąpią rekonstruktorzy z Ochotniczego Szwadronu 3 Pułku Ułanów Śląskich i GRH Powstaniec Śląski z Wodzisławia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.