Przewiń do:

Muzealny informator MUZEOinfo na czerwiec 2022

PROGRAM

11 czerwca (sobota), godz. 10.30
Mądry zając. Opowieści w cieniu baobabu

Muzeum dla dzieci i rodziców 

Jak zającowi udało się przechytrzyć hienę. Jaka siła może być ukryta w pieśni afrykańskiego koguta griota. Tym razem będzie trochę muzycznie i jak zawsze bardzo artystycznie. Zapraszamy dzieci z rodzicami.

Wstęp 10 zł (opiekunowie nie płacą)


23 czerwca (czwartek), godz. 17.30
Niezłe ziółka

Nasza tożsamość. Pretekst do rozmowy

Spotkanie z Agnieszką Fedorów-Skupień, kustoszem Muzeum Historii Katowic, współautorką wystawy: Odczarować czarownice. Wiedźmy, wieszczki, zielarki. 

Noc Świętojańska przydaje mocy. Będzie o ziołach i ziołolecznictwie w praktykach najdawniejszych zielarek-lekarek, wszak zielarki to pierwsze lekarki. Napomkniemy też o ziołowych specyfikach na miłość i zazdrość, wspomnimy o oczyszczającej mocy ognia. Zapraszamy Panie i Panów. Wstęp wolny.


Lipiec–sierpień
Pocztówka z wakacji

Wakacje w Muzeum

W „Wakacje w Muzeum” poznamy historię pocztówki, pokażemy dzieciom najstarsze pocztówki z Żor, zrobimy pocztówkę, napiszemy i narysujemy pozdrowienia, wybierzemy się na pocztę i wyślemy pocztówki w daleki świat, a przy okazji zajrzymy do ciężkiej torby listonosza. Szczegóły wkrótce. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.