Przewiń do:

Ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Miejskim w Żorach, 21 kwietnia, godz. 12:00. Przyjdź. Spokojnie obejrzyj. Posłuchaj i powiedz, co myślisz.

W sobotę 21 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się szósta ogólnopolska edycja Dnia Wolnej Sztuki. Zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Żorach na spotkanie z eksponatami pod przewrotnym tytułem „Twarda sztuka do zgryzienia”.

Co będziemy oglądać i o czym będziemy opowiadać? Wyciągniemy z magazynów obiekty wyjątkowe. Wśród nich znajdą się: jeden z najnowszych nabytków, jedno z najbardziej nieoczywistych muzealiów, jeden z najstarszych obiektów, jeden z najbardziej niebezpiecznych eksponatów oraz jedno z najbardziej niepodległościowych dzieł sztuki.

Zapraszamy, przyjdź do muzeum i skup swoją uwagę na pięciu dziełach. Każde dzieło ma swoją historię do opowiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.