Przewiń do:

Polityka wydawnicza Muzeum Miejskiego w Żorach stanowi konsekwentny i spójny proces. To w jego efekcie muzeum ma możliwość szerszego przekazu informacyjnego. O jego ważności i znaczeniu w kreowaniu rzeczywistości świadczą sprzedane nakłady i otworzone wersje on-line. Doceniając znaczenie tego procesu muzeum stara się, aby jego charakterystyka była jak najbardziej przejrzysta i wiarygodna.


Efektem działalności wydawniczej są publikacje zarówno naukowe, jak i popularyzujące wiedzę, zawsze jednak nowatorskie i ciekawe, oddające aktualne trendy wydawnicze. 

W zamyśle redakcji każda publikacja w przemyślany sposób buduje uporządkowaną bibliotekę wiedzy nie tylko o mieście i jego mieszkańcach, ale uwzględnia również woluminy z szerszym spojrzeniem na świat i jego kultury. Robi to z premedytacją, mając na uwadze zjawisko wszechobecnej globalizacji.


Takie podejście jest naturalną konsekwencją misji muzeum, zgodnie z którą, to właśnie w nim rozpoczyna się poznawanie świata. Za pomocą wydawnictw budowana jest naukowa, choć czasami nie pozbawiona beletrystycznej lekkości, wizja świata.


Każda publikacja jest równie ważne, każda przechodzi przez wnikliwą redakcję i staranną korektę.

Polityka wydawnicza realizowana jest zgodnie z wytycznymi Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej

(COPE – Committee on Publication Ethics), co pozwala zachować odpowiedni poziom standardów etycznych w procesie publikacji. Procedura wydawnicza i zasady recenzowania obowiązujące w procesie wydawniczym zapewniają zaś wiarygodną ocenę jakości i oryginalności tekstów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.