Przewiń do:

W poniedziałki – od 12.00 do 17.30, we wtorki i środy – od 9.00 do 15.30, w czwartki – od 12.00 do 19.30, w piątki – od 9.00 do 15.30 i w niedziele – od 14.00 do 17.30. Ostatnie wejście – na godzinę przed zamknięciem.

Regulamin zwiedzania ekspozycji stałych i czasowych Muzeum Miejskiego w Żorach w czasie epidemii

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz.U. z dnia 20 marca 2020 r. poz. 491)
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.
z dnia 10 kwietnia 2020 r. poz. 658)
Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z dnia 2 maja 2020 r. poz. 792)

 

Postanowienia ogólne

Muzeum Miejskie w Żorach (dalej: Muzeum) jest otwarte dla zwiedzających od 18 maja 2020 roku do odwołania, trzy dni w tygodniu (sobota, niedziela, poniedziałek) w godzinach od 12:00 do 18:00.
Celem ułatwienia zwiedzania z przewodnikiem prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefonicznie (numer telefonu 32 43 43 714). Osoby, które nie poinformowały o chęci odwiedzin muszą liczyć się z utrudnieniem dostępu.
Zwiedzać można wystawy stałe i czasowe z ograniczeniami opisanymi w postanowieniach szczegółowych. Wyłączone z użytkowania są „wyspy wiedzy” dla dzieci.
Ekspozycje można zwiedzać indywidualnie bądź w grupie nie większej niż cztery osoby (ze wskazaniem na związek rodzinny).
Muzeum zapewnia zwiedzanie z przewodnikiem pod warunkiem, że w tym samym czasie nie oprowadza on innej grupy. W przypadku nałożenia się wizyt, nowy zwiedzający zostanie skierowany na ścieżkę zwiedzania nie kolidującą  z odbywającym się ruchem.
Czas oprowadzania wynosi około 60 minut.
W celu zapewnienia pełnego komfortu zwiedzania zasoby informacyjne o wystawach zostały udostępnione w Internecie.
W trakcie wizyty w Muzeum wymagane jest zachowanie wszystkich wymagań sanitarno-epidemiologicznych opisanych w postanowieniach szczegółowych.
Zalecamy dokonywanie opłat za bilet wstępu bezgotówkowo za pomocą terminala płatniczego.
Zwiedzający powinien zapoznać się z Regulaminem i stosować się do jego wytycznych.

 

Postanowienia szczegółowe

Zabezpieczenia ogólne podczas zwiedzania

Obsługa recepcji Muzeum wyposażona jest w dodatkowe zabezpieczenia w postaci przezroczystej przegrody ograniczającej kontakt pracownika ze zwiedzającym, jednorazowe maseczki, płyny do dezynfekcji i jednorazowe rękawiczki.
Ścieżki zwiedzania podzielone są na odcinki za pomocą taśmy żółto-czarnej wyznaczającej dystans, jaki powinien zostać zachowany pomiędzy zwiedzającym a odbiorcą.
Wszystkie panele dotykowe na wystawach są zdezaktywowane.
Wyposażenie „wysp wiedzy” jest niedostępne.
W przestrzeni dla zwiedzających zachowywany jest reżim sanitarny. Każdorazowo po wizycie dezynfekowane są wszystkie powierzchnie kontaktu bezpośredniego.

 

Zasady zachowania podczas wizyty:

Zwiedzający powinien mieć własną maseczkę zasłaniającą usta i nos.
Po wejściu i przed wyjściem zwiedzający powinien zdezynfekować ręce płynem.
Zwiedzający powinien dostosować się do sugestii oprowadzającego odnośnie sposobu zwiedzania.
W trakcie oprowadzania obowiązuje zachowanie 2 metrów dystansu pomiędzy zwiedzającymi a oprowadzającym.
Zwiedzający nie może dotykać eksponatów ani korzystać ze stanowisk multimedialnych (ekrany dotykowe).
Zwiedzający nie ma możliwości korzystania z przewodników drukowanych. Wszystkie treści związane z wystawami udostępnione są w Internecie.
Zwiedzający nie ma możliwości skorzystania z zabezpieczonej szatni. W trakcie wizyty w Muzeum nie powinien mieć ze sobą dużych toreb i pakunków.
Zwiedzający nie może wnosić na teren muzeum jedzenia i picia.

 

Zabezpieczenia pracowników oprowadzających

Każdy z pracowników oprowadzających wyposażony jest w maseczkę lub przyłbicę oraz rękawiczki jednorazowe.
Oprowadzający dba o zachowanie 2 metrów odstępu od zwiedzającego.
Pracownicy oprowadzający pełnią dyżury rotacyjnie na podstawie ustalonego harmonogramu.


Postanowienia końcowe

W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym Regulaminem, zastosowanie mają zapisy „Regulaminu zwiedzania ekspozycji stałych i czasowych Muzeum Miejskiego w Żorach”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.