Przewiń do:

Muzealny informator MUZEOinfo na czerwiec 2024

9 czerwca 2024, godz. 15.30
„Dzień Dziecka niech trwa” – lalki laleczki

Choć Dzień Dziecka już minął, to w Muzeum Miejskim w Żorach wciąż on trwa. Na rodzinnych warsztatach „Rodzinka w muzeum” wspominać będziemy zabawki naszego dzieciństwa nie omijając kultowych lalek Barbie. Na wystawie zobaczymy jedne z piękniejszych Barbie z kolekcji Alicji Gmyr. A jednocześnie sami zrobimy własną laleczkę metodą makramy. Dla chłopców również będą niespodzianki.

Wstęp 15 zł/dziecko. Rodzice/opiekunowie bezpłatnie.


20 czerwca 2024, godz. 18.00
Wernisaż wystawy zbiorowej „Matki Polki” 

W ramach projektu wystawienniczo-edukacyjnego „Konfrontacje”

Wystawa „Matki Polki” jest przestrzenią refleksji nad rolą matki w społeczeństwie oraz jej związkiem z kreatywnością. Wiele kobiet artystek stoi przed trudnym wyborem pomiędzy realizacją siebie w sztuce a macierzyństwem. Wybór ten, czy jego brak, jest niewątpliwie źródłem wielu emocjonalnych rozterek i refleksji, jak i przyczyną wewnętrznych konfliktów.

– Jako kuratorka, artystka i matka, postanowiłam podjąć się tego tematu, czerpiąc z własnych doświadczeń – kuratorka dr Anna Flaga.


Do 9 czerwca 2024 – Wystawa: Świadomość

Do 16 czerwca 2024 – Wystawa: Barbie

Do 30 czerwca 2024 – Wystawa: Esprit du vent. Drzeworyt

Do 30 czerwca 2024 – Wystawa: HANJI ONGGI ODDECH

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.