Przewiń do:
Cena: 35.00 zł

Czwarty tom Ex Africa semper aliquid novi wydawany przez Muzeum Miejskie w Żo­rach oraz Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne jest zasadniczo częściowym pokłosiem Kongresu Afrykanistów Polskich, który odbył się właśnie w Żorach. 

Stąd też prezento­wane teksty z reguły nie mają jedności tematycznej. Nie powstały one także w jednym ośrodku naukowym. Redakcja tomu dla pewnego porządku zgrupowała poszczególne teksty w cztery bloki, nawiązując w ten sposób do pierwszych dwóch tomów serii wy­dawniczej Ex Africa semper aliquid novi. Tom czwarty zawiera bloki: „Kultury Afryki” (teksty o ukierunkowaniu antropologicznym i historycznym); „Gospodarka i rozwój spo­łeczny”; „Polityka, władza i ich skutki”, „Inność i migracje”.

 

Wydawcy

Muzeum Miejskie w Żorach

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne

 

Recenzenci

Prof. dr hab. Arkadiusz Żukowski

Prof. UJ dr hab. Robert Kłosowicz

 

Redakcja naukowa tomu IV: Lucjan Buchalik, Jarosław Różański

 Redakcja serii wydawniczej „Polskie Poznawanie Świata”: Lucjan Buchalik

 Projekt graficzny: Anna Flaga

Skład: Tatiana Hojczyk

 Zdjęcie na okładce: Piotr Flaga

 Druk: Drukarnia „Pasaż”, Kraków

 ISSN 2392-0432 (dla serii)

ISBN 978-83-941402-0-5 (dla całości)

ISBN 978-83-948294-1-4 (dla IV tomu)

Wydanie I, Żory 2017

Nakład 200 egzemplarzy

Język publikacji: polski

Streszczenie: j. francuski

Cena detaliczna 35,00 zł

Ilość stron: 360

Oprawa twarda, format 24,5 x 16,5 cm, Zawiera ilustracje kolorowe

 

 

Wydawnictwo Ex Africa semper aliquid novi  t. IV, wydane jako czwarty tom wydawnictwa w muzealnej serii wydawniczej „Polskie Poznawanie Świata” w ilości 200 egzemplarzy.

Książka jest efektem spotkania polskich afrykanistów podczas IV Kongresu Afrykanistów Polskich w Żorach w 2015 r. jest dziełem zbiorowym autorów, specjalistów rożnych dziedzin nauk humanistycznych. Są wśród nich zarówno wybitni badacze starszego pokolenia o uznanym dorobku naukowym, jak i młodzi adepci nauki.

Ogółem na 360 stronach publikacji zamieszczonych zostało 20 artykułów 22 autorów. W książce znajdują się także streszczenia artykułów w języku angielskim.

Wydawnictwo naukowe „Polskie Poznawanie Świata” zawierać będzie materiały naukowe, które muzeum planuje publikować cyklicznie, co dwa lata. Każdorazowo wydawnictwo zawierać będzie zbiór artykułów naukowych związanych z tematem przewodnim „Polskie poznawanie świata”. Opracowania dotyczyć będą roli Polaków w historii poznawania świata oraz współczesnych badań prowadzonych przez nich na różnych kontynentach w zakresie dyscyplin humanistycznych, zwłaszcza etnologii, antropologii kulturowej oraz archeologii.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.